Banner 1Banner 1Banner 3Banner 4

Banner 1Banner 1Banner 3Banner 4

Vázací pásky

 

 

  • PP polypropylenové pásky – plastové - jedná se o nejpoužívanější druh vázací pásky z důvodu výhodného poměru cena/výkon. Tyto PP pásky se používají převážně na ruční vázání palet anebo na automatické páskování malých balíků s novinami a časopisy. Spojování pásky se provádí několika způsoby: ocelovou plechovou sponkou, mechanickým rozrušením pásky, svařením na stolním poloautomatickém a automatickém páskovacím stroji.
 
  • PET polyesterové pásky – plastové – jedná se o vázací pásky, které se nejčastěji používají v provozech s vysokou kapacitou využíváním velkých automatických páskovacích strojů, převážně na páskování palet. PET pásky mají vysokou pevnost. Spojování vázacích pásek se provádí automaticky svařením přímo na páskovacích strojích.
 
  • PES polyesterové textilní vázací pásky – tento druh vázacích pásek se používá v méně frekventovaných provozech na ruční páskování, ale s vysokými nároky na požadovanou pevnost. Pásky se spojují drátěnými sponkami pomocí ruční páskovačky. PES pásky se díky své vysoké pevnosti hojně využívají ve stavebnictví, strojírenství a v menších provozech, kde dochází k páskování těžkého zboží v menších počtech.
 
  • Ocelové vázací pásky - dříve nazývané cyklo pásky jsou vyráběny v různých druzích provedení (šířka, tloušťka, použitý materiál - lakovaném, nelakované atpod.). Pevnost pásek se pohybuje v rozsahu 690 – 930 Mpa. Pásky se využívají na páskování těžších palet. Spojení se provádí buď bez sponky tzv. prolisováním a nebo sponkou.  Při použití sponky lze využít ruční i pneumatické sponkovačky. Ocelové vázací pásky se používají na páskování těžkých předmětů, ale je i poměrně časté jejich využití ve stavebnictví, v hutnictví atpod.