Vázací pásky od Obaly KREDO

PP polypropylenové pásky – plastové - jedná se o nejpoužívanější druh vázací pásky z důvodu výhodného poměru cena/výkon. Tyto PP pásky se používají převážně na ruční vázání palet anebo na automatické páskování malých balíků s novinami a časopisy. Spojování pásky se provádí několika způsoby: ocelovou plechovou sponkou, mechanickým rozrušením pásky, svařením na stolním poloautomatickém a automatickém páskovacím stroji.
 
PET polyesterové pásky – plastové – jedná se o vázací pásky, které se nejčastěji používají v provozech s vysokou kapacitou využíváním velkých automatických páskovacích strojů, převážně na páskování palet. PET pásky mají vysokou pevnost. Spojování vázacích pásek se provádí automaticky svařením přímo na páskovacích strojích.
 
PES polyesterové textilní vázací pásky – tento druh vázacích pásek se používá v méně frekventovaných provozech na ruční páskování, ale s vysokými nároky na požadovanou pevnost. Pásky se spojují drátěnými sponkami pomocí ruční páskovačky. PES pásky se díky své vysoké pevnosti hojně využívají ve stavebnictví, strojírenství a v menších provozech, kde dochází k páskování těžkého zboží v menších počtech.
 

Ocelové vázací pásky - dříve nazývané cyklo pásky jsou vyráběny v různých druzích provedení (šířka, tloušťka, použitý materiál - lakovaném, nelakované atpod.). Pevnost pásek se pohybuje v rozsahu 690 – 930 Mpa. Pásky se využívají na páskování těžších palet. Spojení se provdí buď bez sponky tzv. prolisováním a nebo sponkou.  Při použití sponky lze využít ruční i pneumatické sponkovačky. Ocelové vázací pásky se používají na páskování těžkých předmětů, ale je i poměrně časté jejich využití ve stavebnictví, v hutnictví atpod.