Příběh Obaly KREDO

aneb Od zisku k vyšším cílům

Na první pohled si o nás uděláte představu jako o firmě, co prodává obalové materiály. My bychom však byli rádi, kdybyste věděli více. Nahlédněte s námi pod pokličku, jak se začal psát náš příběh a jak jsme se od cíle být soběstačnou firmou posunuli k cílům vyšším.

Všechno začalo v jednom panelákovém pokoji v únoru roku 2000, když se náš zakladatel Ing. Jiří Mára rozhodl pustit do podnikání. Na podzim už firma potřebovala skladové prostory na palety ručních fólií dovážené ze zahraničí. Ještě několik let však byly Obaly Kredo soukromým projektem, první zaměstnanec přišel až v roce 2002. A na zaměstnancích od té doby firma stojí.

Podnikání je hlavně o lidech, těch uvnitř i venku

V začátcích podnikání bylo samozřejmě cílem vybudovat firmu, která bude soběstačná a schopná růst. Postupem času se však hlavní cíl trochu měnil. Nyní je pro nás mnohem důležitější mít dobré vztahy na pracovišti a také se zákazníky.

Je jedno, jestli prodáváte kartonové krabice, nebo zavařené okurky. Cílem každé firmy by mělo být uspokojit zákazníka. Právě proto klademe velký důraz na prozákaznický servis a velmi si vážíme každé pochvaly. Budete-li s námi spokojení, neváhejte nám to říct, telefonicky či e-mailem. Jsme také jenom lidé a pochvala nás potěší.

Velkou radost máme ze spousty kladných recenzí na Heuréce. Naši zákazníci si pochvalují především rychlé dodání a široký sortiment, což jsou naše priority. Expedujeme do 24 hodin.

Po těch letech máme velké skladové prostory

První skladové prostory v roce 2002 byly pronajaté, tehdy jich ještě nebylo potřeba mnoho. Zákazníků však postupně přibývalo a spolu s nimi i potřeba skladování zboží. Už v roce 2003 tedy firma koupila starý sklad, který byl původem kravín. Spolu s větším skladem přibyla i nutnost zaměstnat skladníka a administrativní sílu na správu skladových prostor. Brzy však bylo jasné, že ani tohle nebude do budoucna dost, protože firma Obaly KREDO kvetla pod rukama.

V roce 2008 jsme již dováželi zboží z Itálie, Francie, Rakouska, Švýcarska, ale třeba i Turecka nebo Číny. Pořídili jsme si nový server a software, spustili e-shop. Ten samozřejmě běží dodnes, i když na jiné doméně a v modernějším pojetí.

Roku 2011 jsme se pustili do stavby nového skladu o výměře 90 m2, o dva roky později ani tohle nestačilo, a tak jsme začali stavět sklad o velikosti 700 m2. Tato velikost je aktuálně dostatečná, vše ale záleží na vás – zákaznících. Rosteme s rostoucí poptávkou.

Když to nemáme, najdeme alternativu

Sortiment neustále rozšiřujeme a v poslední době si všímáme například zvýšeného zájmu o ekologické obaly, a proto i ty zařazujeme do nabídky čím dál více. Co nemáme, to se snažíme buď sehnat nebo vyrobit. Kartonové krabice si v naší kartonážce převážně sami vyrábíme, tudíž dokážeme realizovat i nestandardní požadavky a vyřídit nestandardní situace.

„Česká pošta nám nebyla schopná dodat balíček včas, tak nám poslali balíček ještě jednou jiným typem odesilatele na vlastní náklady, který dorazil včas,“ chválí nás jeden ze zákazníků. Přesně na takové pochvaly jsme hrdí.

Jestli pro nás nějakou takovou také máte, budeme za ni rádi. Motivací našeho podnikání totiž není vydělat peníze, nýbrž někomu pomoct, vyřešit jeho problém, poradit mu. Spolupracujeme s celou řadou e-shopů, kteří v našich obalech odesílají zboží zase svým zákazníkům. Objednávají si u nás ovšem i soukromé osoby, a to třeba právě přes již zmiňovaný e-shop. Kromě kartonových obalů u nás naleznete lepicí pásky, obálky, ochranné hrany, tašky, kancelářské potřeby, sáčky a pytle, etikety i samolepicí štítky, kartonové proložky, krabice na stěhování a mnoho dalšího.

Rádi byste se o obalech dozvěděli více? Zajímají vás testy obalů, obalové novinky nebo třeba návody, jak správně používat obalové a kancelářské potřeby? Zkuste se podívat do našeho blogu, třeba tam na Vás nějaké zajímavé počtení čeká.

Podnikání nám dává možnost pomáhat

Neméně důležitá část života zakladatele Obaly KREDO s.r.o. je i pomoc potřebným. A to hlavně v oblasti zdravotnictví a handicapovaných dětí, které potřebují pomoci nejvíce. Finanční pomoc dlouhodobě a pravidelně poskytujeme nadacím, které jsou nám svým zaměřením nejvíce blízké, a to organizacím Zdravotní Klaun a Dobrý Anděl. Velmi často naše příspěvky míří také do nadace UNICEF, SOS vesničkám, Fondu ohrožených dětí a dalším. Snažíme se pomáhat i při jednorázových událostech, ať jsou to povodně, covid-19 nebo v současnosti válka na Ukrajině.
Pokud můžeme pomůžeme, protože i to je podle nás součástí správného fungování prosperující společnosti, pomoc tam kde je potřeba. Pokusit se, alespoň malým dílem dělat radost tam, kde jí moc není.

 

jiří mára obaly kredo

Ing. Jiří Mára, zakladatel společnosti