Historie EUROPAPIER - BOHEMIA

Slavíme 30 let

Rok 2023 je pro nás v EUROPAPIER – BOHEMIA, spol. s r.o., výjimečný, slavíme totiž 30. narozeniny.

Za tu dobu se událo mnohé, nahlédněte spolu s námi krátce do naší historie.

Jak jsme vznikli

V roce 1971 čtyři papírny – Neusiedler (nyní Mondi), Nettingsdorfer, Salzer a Steyrermühl – založily společnost Europapier, velkoobchod papírem.

Vznik české pobočky Europapieru se datuje k 5. 1. 1993. Po Slovensku a Maďarsku jsme byli spolu se Slovinskem třetí zemí, která určovala expanzi Europapieru na severovýchodní trhy.

Milníkem pro nás byl rok 2010, kdy se Europapier stal součástí skupiny Heinzel Group, která je největším výrobcem buničiny a papíru ve střední a východní Evropě. Zázemí velké skupiny a naše schopnost neustálých inovací, nám přináší dobré podmínky k růstu.

Rozvoj Europapieru v Čechách

Úplně na počátku jsme fungovali jako velkoobchod papírem pro nakladatelství a tiskárny, okrajově isme nabízeli i obaly.

V roce 2011 jsme založili novou divizi Hygiena. Rok 2016 byl ve znamení velkého rozvoje prodeje hygienických výrobků, podpořený převzetím aktiv společnosti TYKVART. Následující rok 2017 byl opět význačný pro rozvoj prodeje hygienických produktů – převzali jsme aktiva společnosti Hygovia a Espada Group, které byly v té době dodavateli hygienických potřeb. V rámci přebírání aktiv hygienických firem se nám v roce 2017 dostaly pod křídla společnosti Jiří Zavadil a Jaroslav Tuháček.

I další divize procházely obdobím rozvoje.

V roce 2021 si divize Office rozšířila nabídku o papírové kotoučky, proběhla fúze se společností atWILL, která byla specialistou na papírové kotoučky.

V posledních letech jsme se hodně věnovali rozšiřování sortimentu obalových materiálů, do kterého od 1. 3. 2023 zapadá převzetí aktiv obalové společnosti Obalykredo.

V divizi kreativních papírů se také neustále děje něco nového. Průběžně rozšiřujeme nabídku designových papírů, a tak nám v nabídce přibývají nové kreativní materiály, které uspokojí i náročné zákazníky.