Obalové materiály - obaly


Naše firma má vlastní výrobu kartonový krabic a potištěných lepicích pásek.
Ostatní obalové materiály, které nabízíme našim zákazníkům jsou od prověřených výrobcků obalových materialů.
Seznam námí nabízeného zboží vidíte v levé části našeho internetového obchodu v jednotlivých kategoriích.

Rozdělení obalových materiálů

1) dle použitého materiálu

  • papírové – kartonové obaly
  • plastové obaly
  • skleněné obaly    

Papírové – kartonové obalové materiály jsou nejpoužívanější obaly ve výrobě, distribuci a logistice. Většinou je obal pro mnoho výrobců a distributorů zboží jednorázovou položkou a tím i významnou nákladovou položkou. Proto se hledá často kompromis: kvalitní obal - přijatelná cena. Kartonové obaly toto splňují. Výhodou kartonových krabic je široká možnost použití a variabilita.
Plastové obaly – jsou vě většině případu určeny pro opakované využití. Jejich cena již není tak příznivá jako u papírových obalů, ale díky opakovanému použítí obal ve výsledku náklady snižuje. Plastové obaly se využívají zejména u opakované výroby.
Skleněné obaly – se většinou používají tam, kde je potřeba zachovat náročné hygienické předpisy, a to především v potravinářském průmyslu, u kojeneckého zboží, nápojů, dále u kosmetického zboží  a ve zdravotnictví. 

2) dle způsobu použití

  • skupinové obaly
  • přepravní obaly
  • prodejní obaly

Skupinové obalové materiály – používají se pro jednodušší a rychlejší manipulaci menšího druhu zboží, které se sdružuje k sobě a vytvoří se spojená skupina zboží např. pomocí kartonových krabic, smrštitelných fólií, vázací páskou, aby se nemuselo s drobnými výrobky manipulovat jednotlivě a tím i velmi pomalu. Ale naopak je potřeba díky skupinovým obalům maximálně zkrátit manipulační a přepravní časy
Přepravní obalové materiály – jedná se o obaly, jež hlavně chrání zboží proti poškození při přepravě, jako jsou např. kartonové krabice nebo pro snazší manipulaci dřevěné palety. Pokud nejsou velké nároky na mechanické poškození obalu, je velmi často využivána průtažná strečová fólie pro svou univerzálnost použití a nízké ceně za obal.
Prodejní obalové materiály – prodejní obal je ten, který má nalákat zákazníka k tomu, aby zboží koupil, i když ho vv podstatě nepotřebuje. Jedná se o propracované, potištěné a tvarované obaly, které mají zvýšit atraktivitu prodávaného zboží.