Jaký je rozdíl mezi pytlem a sáčkem?

Ač by se na první pohled mohlo zdát, že rozdíl mezi pytlem a sáčkem není, jeden takový drobný rozdíl se přeci jen najde...

I když bychom si mohli na první pohled říct, že žádný rozdíl není, protože i slovník českých synonym používá pro slovo pytel synonymum sáček a pro sáček pytel a slovo pytlík je zdrobnělina slova pytel. Mohli bychom tedy dojít k závěru, že je zcela jedno jak produkt označíme, zda sáček nebo pytel a tím to uzavřít. Pravdou ovšem je, že určité pravidlo označování sáčků a pytlíků existuje, není sice určeno žádnou normou, ale dá se říci, že se jedná o zvyklost, kterou většina výrobců a prodejců dodržuje.

A jaký je ten rozdíl mezi sáčkem, pytlem a pytlíkem? Snadný, pouze rozměr:
  • sáček neboli pytlík je označení do maximální velikosti 500x600 mm
  • označení pytel je od minimální velikosti 400x500 mm
Nelze se nevšimnout, že se obě označení v určité rozměru schází, a je tedy zřejmé, že ani ustálené označovaní není jednoznačné, a proto se nám může stát, že narazíme na malé sáčky s označením pytel a velké pytle s označením sáčky. Takže ve výsledku je na každém z nás, jaké pojmenování použije, zda bude malému sáčku říkat pytel nebo velkému pytlíku sáček. Rozhodující při výběru sáčku nebo pytle je k čemu ho potřebuji použít a z jakého materiálu je vyroben.
Materiály, z kterých se v současnosti sáčky – pytle vyrábějí, je celá řada, ale těm se teď věnovat nebudeme, my se zaměříme na jeden typ sáčků – pytlů, které využíváme všichni dnes a denně, a to sáčkům a pytlům na odpadky – odpad – do koše.
 
Sáčky a pytle na odpad, které naleznete v našem e-shopu jsou vyrobeny ze dvou základních druhů materiálu LDPE (obecné označení igelit) a HDPE (obecné označení mikroten). Z obou druhů materiálu nabízíme sáčky a pytle rozdílných velikostí a barev.
 
Pro malé odpadkové koše do objemu 70 litrů můžete využít tenčí mikrotenové (HDPE) sáčky – pytle odtrhovací, a to s nebo bez zatahovací šňůrky.

Sáčky do malého koše na odpadky 30 litrů / žluté / zatahovací šňůrka / 15 ks / 21,90 Kč

Zatahovací sáčky na odpadky 60 litrů / zelené / zatahovací šňůrka / 10 ks / 21,90 Kč

Sáčky do odpadkové koše 60 litrů / černé / role s perforací / 50 ks / 20,90 Kč
 
Sáčky do koše na odpadky 70 litrů / bílé / role s perforací / 40 ks / 27,90 Kč
  
Pro větší koše na odpad do 120 litrů, pro držáky a přenosné stojany na odpadové pytle jsou vhodné igelitové (LDPE) sáčky – pytle s vyšší tloušťkou materiálu.
 
Pytel na odpadky 120 litrů / 40 mikronů / různé barvy / 25 kusů / od 69,90 Kč
 
Pytel na odpadky 120 litrů / 80 mikronů / různé barvy / 15 ks / od 81 Kč
 
 
Pro stavební a zahradní odpad jsou nejlepším řešením pytle na odpad igelitové (LDPE) s tloušťkou materiálu od 120 mikronů.
 
Pytel na stavební a zahradní odpad 120 litrů / 150 mikronů / transparentní / 10 kusů / 124 Kč
 
Extra pevný pytel na stavební a zahradní odpad 100 litrů / 180 mikronů / bílý / 10 ks / 89 Kč


 

Související produkty