Jaké odvíječe (držáky) lepicích pásek používat při zalepování kartonových krabic?

Jaký je rozdíl mezi zalepovačem kartonových krabic a držákem nebo odvíječem lepicích pásek.

Rozdíl mezi zalepovačem, držákem nebo odvíječem není žádný je to pouze jiné pojmenování stejného produktu. Nejpoužívanějším označením je výraz odvíječ, který vychází z odvíjení lepicí pásky z dutinky, na které je navinuta.

Odvíječe neboli držáky lepicích pásek můžeme rozdělit z dvou pohledů, dle vybavení a dle materiálu použitého k jejich výrobě. Vybavení: odvíječe s brzdou a bez brzdy. Materiál: držáky plastové nebo kovové.

Odvíječe lepicích pásek s brzdou jsou nepatrně dražší variantou, tyto odvíječe se používají na levnější druhy lepicích pásek, které mají méně lepidla. Lepicí páska se snadno odvíjí a rozmotává. Odvíječ funguje tak, že po zalepení papírové krabice, odtržení lepicí pásky a „cuknutí“ s držákem lepící pásky se díky nízké lepivosti páska roztočí a slepí se uvnitř držáku lepicí pásky.

Držáky bez brzdy jsou mírně levnější varianta vhodnější pro lepicí pásky, které jsou s vyšší nebo lepší lepivostí a tím pádem při zalepení např. kartonové krabice se po odtrhnutí izolepy a „škubnutí“ držákem se dál páska nerozjede a tím ani neslepí vzájemně uvnitř. Proto jsou vhodnější pro bezproblémové použití u kvalitnějších pásek.

Kovové odvíječe lepicích pásek mají mnohem delší životnost a vyšší cenu než plastové zalepovače. Jejich nespornou výhodou je, že se minimálně rozbíjejí, jsou odolnější při pádu a jsou doporučovány do provozů, kde je velká frekvence používání odvíječů.  

Plastové držáky lepicích pásek mají menší odolnost a tím i menší životnost. Je vhodnější do menších provozů, kde lepení zboží je spíše příležitostné s malou frekvencí lepeného zboží. Držáky jsou velmi málo odolné při pádu.

Nejvhodnější variantou odvíječe lepicí pásky je kovové provedení s brzdou v modré barvě, použití tohoto odvíječe je vhodné pro širokou škálu lepicích pásek a to od základních až po pásky s vysokou lepivostí (PACKFACE).

 Související produkty