Jak využít běžné kancelářské potřeby k organizaci?

Zkuste to kreativně a efektivně.

V dnešní digitální době je snadné zapomenout na klasické kancelářské potřeby, jako jsou tužka a papír. Tyto zdánlivě zastaralé nástroje však mohou dodat vaší práci, studiu, kanceláři nebo domácímu prostředí lepší úroveň organizace. Nabídka papírnictví je mnohem širší, než si myslíte, buďte kreativní! Organizujte dokumenty pomocí barevných papírů do tiskárny, zakládacích desek nebo ještě barevnějších šanonů. Vybarvěte s námi šedivé úkoly, v tomto článku pro vás máme pár tipů, jak na to.

 

1. Barevné papíry: Poznámkami to nekončí 

Barevné papíry jsou skvělým nástrojem a pomocníkem při vizuální organizaci. Roztřiďte si barevně projekty, předměty nebo úkoly, barvy vám pomohou rychle se zorientovat i určit priority. 

Zkuste barvené třídění třeba takto: 

Vzdělávací karty: Vytvořte si vlastní paměťové karty pro jazykové studium nebo pro přezkoumání klíčových pojmů z různých oborů. Různé barvy mohou značit různé jazyky nebo předměty. 

Kalendář událostí: Vytvořte si na stěně barevný kalendář, kde každá barva představuje jiný typ události nebo aktivitu. 

Rozdělte si úkoly dle náročnosti: Time managementu pracuje s obtížností úkolů. Na každý den byste si měli dát pouze jeden náročnější úkol a více menších, barevné odlišení vám opět pomůže se lépe zorientovat. 

Fáze projektu v barvách semaforu: Chcete na první dobrou vědět, zda projekt stojí nebo se na něm pracuje? Aplikujte tradiční semafor, jehož barvy jasně definují stav. Vytvořte si nástěnku pomocí tří barevných papírů – zelený, červený a žlutý. Název projektu umístěte do části podle barvy následovně – aktivní projekt zelený, stopnutý červený a pozastavený žlutý. 

 

barevné papíry

 

2. Papíry do tiskárny: Nejen pro tisk 

Kromě běžného tisku dokumentů mohou být papíry do tiskárny (zvláště ty barevné!) využity pro tvorbu originálních nástěnných dekorací nebo jako součást trendy projektů, jako jsou motivační nástěnky nebo Do It Yourself. Zde je několik nápadů: 

Vlastní plakáty: Vytiskněte si motivující citáty nebo vlastní umělecká díla a vytvořte si tak osobní a inspirativní prostředí. 

Plánovače a organizéry: Tiskněte si týdenní nebo měsíční plánovače, které můžete umístit na viditelná místa a udržet si lepší přehled o svých povinnostech.  

TODO každodenních rutin: I opakující se aktivity a rutiny zabírají čas a mají své místo v každodenním pracovním dni. Vytvořte si pomocí barevných papírů kartičky s názvy těchto aktivit, které můžete kombinovat s týdenním plánovačem. 

 

papíry do tiskárny

 

3. Zakládací papírové desky: Pomocník v organizaci číslo jedna 

Zakládací desky jsou perfektním řešením pro organizaci důležitých dokumentů i projektů. 

Třídění projektů či předmětů: Vytvořte si pro každý projekt nebo studijní předmět samostatnou složku, kde budete shromažďovat všechny důležité informace, poznámky a materiály. 

Motivační desky: Lepení obrázků, citátů a cílů do zakládacích desek poslouží jako vizuální motivace a inspirace, jak dosáhnout svých snů. 

 

4. Samolepicí etikety: Přehled na každém místě 

Samolepicí etikety pomáhají s organizací v kanceláři i doma.  

Označení složek a dokumentů: Snadno a rychle najdete, co potřebujete, díky přehledně označeným složkám samolepicími etikety. Vyberte si etikety do tiskárny, ať je značení čitelné a jde vám rychleji vyrobit. 

Organizace domácí kanceláře i kuchyně: Označené boxy, šanony, nádoby na potraviny nebo kořenky výrazně zlepší orientaci i efektivnost každé činnosti.  

Tyto tradiční kancelářské potřeby nabízejí širokou škálu využití, která přesahují běžnou práci s dokumenty. Využitím barevných papírů, papírů do tiskárny, zakládacích desek a samolepicích etiket zlepšíte svou produktivitu, budete lépe plánovat a organizovat úkoly. Neomezujte se běžným využitím a experimentujte, abyste našli nové a inovativní způsoby, jak si zjednodušit práci a každodenní aktivity. 

 

samolepicí etikety

 Související produkty