Jak si udělat podzimní dekoraci?

Pomocí barevných papírů to zvládnete snadno a rychle.

Poslední slunné dny nás opouštějí, dny se zkracují a blíží se první podzimní den. To v některých z nás vzbuzuje potřebu zútulnit svůj domov a slunce nahradit plamenem svíčky. Pojďme se společně podívat na pár jednoduchých tipů, jak s pomocí barevných papírů vykouzlíte pěknou podzimní dekoraci, se kterou vám můžou pomoct i děti. 

 

Podzimní výzdoba na dveře 

Nejčastější ozdobou dveří je girlanda nebo věnec. Obojí vyrobíte z barevných papírů. Jak na to? Na barevný papír vytiskněte nebo namalujte různé druhy listí. Vystřihněte a navlékněte je na stuhu či šňůrku. Čím hustší, tím hezčí ozdoba. 

Místo klasického věnce si zkuste vyrobit vlastní z papírových ruliček. Co budete potřebovat?  

  • Barevný papír, noviny nebo starou knihu na ruličky,  
  • tvrdý papír, jako podklad, 
  • Izolepu, sešívačku, kružítko, lepidlo a nůžky. 

Jak na to? 

Z papírů vytvoříte ruličky nebo spíš kornoutky, které na konci slepíte izolepou nebo sepnete sešívačkou. Vytvoříte zhruba 120 ruliček v případě, že je děláte z papíru A5. Na podkladový papír namalujte dva kruhy a o průměru 12 a 6 cm (můžou být větší i menší, záleží, jak velký věnec chcete). Na kruhy vyznačte tečkami hodiny 3, 6, 9 a 12, začněte lepit od spodní vrstvy, špičku kornoutku na vnější strnu většího kruhu. 

Když máte hotovo, stačí doprostřed jen umístit nějakou ozdobu a je hotovo. 

zdroj: https://cz.pinterest.com/afsahndevil370628/

 

TIP: Pokud chcete obrázky na barevné papíry tisknout a nevíte, kde obrázky sehnat, zkuste fotobanky zdarma, jako jsou Pixabay, Unsplash, Freepik, Canva nebo Foodiesfeed. 

 

Podzimní výzdoba stolu, okna i místnosti 

Vyrazte na procházku a posbírejte listy, větvičky nebo oblíbené žaludy či kaštany. Přírodními komponenty můžete obohatit výše zmíněný věnec i girlandu nebo je můžete naaranžovat do sklenice či vázy a umístit na stůl či okenní parapet. Nezapomínejte, že ikonou podzimu je dýně a s ní také oranžová barva, která vnáší do domova teplo. Pokud se necítíte na vyřezávání dýně, vystřihněte si dýni z barevného papíru. Z papírových dýní můžete udělat řetěz a ozdobit s ním okno i stěnu. 

K podzimu neodmyslitelně patří svíčky a vůně jablečného štrůdlu. Doplňte svou podzimní výzdobu vonnými svíčkami nebo zkuste aromaterapeutické oleje s vůní skořice, hřebíčku či jablek. Vykouzlíte tím dokonalou podzimní atmosféru. 

 

Mnoho další inspirace najdete také na stránkách Pinterest.