Bezpečné zasílání zásilek

Jaké jsou možnosti při výběru obálek? A jsou protinárazové obálky s papírovou výplní opravdu plnohodnotnou náhradou?

V řadě případů je přeprava různých předmětů na větší vzdálenosti dosti rizikovou záležitostí. Snadno může dojít k jejich poškození, a to zejména v důsledku neopatrné manipulace. Abyste takovéto riziko minimalizovali, je na místě zvážit vhodný obal. V současnosti jsou na trhu velmi kvalitní kartonové obálky, díky nimž se dá poměrně efektivně zajistit ochrana přepravovaných věcí před jejich znehodnocením.


Protinárazové obálky

První volbou se mohou stát protinárazové papírové obálky. Ještě nedávno na trhu dominovaly zejména klasické varianty protinárazových obálek, jejichž výplň byla tvořena bublinkovou fólií. Z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí však nejsou příliš vhodné, protože plastová fólie se obtížně likviduje. Ekologické obálky oproti tomu využívají čistě papírovou výplň, takže se dají snadno recyklovat a likvidovat, aniž by docházelo k výrazné zátěži životního prostředí. Tyto papírové protinárazové obálky jsou přitom velmi účinné a dokážete s nimi bez větších problémů přepravit i velmi křehké předměty. Samotná výplň má voštinovou strukturu, což samo o sobě zajišťuje dostatečnou pevnost papírové obálky. Tyto modely lze zakoupit ve všech běžných velikostech.

Kvalitní protinárazové obálky se vyznačují opravdu extrémní pevností. Dají se pak snadno převážet na dlouhé vzdálenosti, ať už poštovní službou, potažmo jinými způsoby. I při nepříliš opatrné manipulaci nehrozí riziko, že dojde k jejich protrhnutí. Voštinová výplň je dostatečně efektivní vůči nárazům a pádům, které dokáže výrazně ztlumit.


Samolepicí obálky

Při výběru papírové či kartonové obálky je samozřejmě důležité dbát na kvalitu uzávěru, aby se během převozu nemohl její obsah vysypat a poničit. V tomto směru dnes k nejatraktivnějším produktům patří obálky, jež mají samolepicí uzavírání. Zároveň disponují také integrovaným proužkem, s jehož pomocí se následně dají tyto papírové obálky pohodlně otevřít. Pevná lepenka dále přispívá k tomu, že během manipulace s obálkou nedochází k jejímu nepřirozenému ohýbání, což by rovněž mohlo vést k poničení přepravovaných křehkých předmětů.


ECO kartonové obálky

Při výrobě papírových a kartonových obálek se klade stále větší důraz na ekologii. A to nejen z pohledu samotného produktu, ale i způsobu jeho výroby. Proto se objevují speciální eco kartonové obálky, u nichž najdete informaci o tom, že podléhají certifikaci FSC®. Díky tomuto údaji pak máte jistotu, že se skutečně jedná o ekologické obálky, jež byly vyrobené ze dřeva, které nepochází z nelegálního způsobu těžby. Cílem certifikátů FSC® je zajistit ekonomicky a sociálně bezpečné hospodaření s přírodními zdroji, v tomto případě tedy s dřevinami.


Cena ekologických a protinárazových obálek

Protinárazové a eco kartonové obálky s bezpečnostními prvky, které se vyrábějí s certifikací FSC®, lze objednávat za ceny, jež jsou do značné míry srovnatelné se staršími modely těchto produktů. Vzhledem k tomu, že přispívají k udržení životního prostředí, neboť jsou tvořeny výhradně biologicky odbouratelnými materiály, je cena nepochybně příznivou záležitostí. Při vyšším počtu objednaných kusů je pak samozřejmě možné stlačit cenu za jeden kus na ještě zajímavější hodnotu, takže pak prakticky nepoznáte rozdíl v nákladech při srovnání s klasickými bublinkovými obálkami. Pakliže si například pořídíte protinárazové papírové obálky v množství několika set kusů, dá se takováto objednávka zajistit se slevou v řádech desítek procent. Jde o ideální řešení do firem a podniků, v nichž je přeprava křehkých materiálů každodenní činností. Navíc je třeba si uvědomit, že s pomocí kvalitní protinárazové obálky snížíte riziko znehodnocení věcí, tím pádem přispěje k ekonomičtějšímu fungování firmy.