E-krabice budoucnost e-shopů

Optimalizujte balicí proces pomocí e-krabic. 3x rychleji, bez nutnosti použít další obalový materiál.

V současné době se vše zrychluje, všichni se snažíme zrychlit a zoptimalizovat své výrobní procesy, balení a posléze i expedici. Ovšem, ne každý má k dispozici automatickou balící linku, a tak se hledají způsoby, jak zefektivnit a zrychlit ruční balení. Proto se v poslední době na trhu objevují stále nové a nové typy kartonových krabic, které jsou konstruovány tak, abych jejich složení a uzavření zvládl během několika málo vteřin každý. Stačí pouze uchopit krabici (dodávána v plochém stavu) a jednoduchým pohybem – ruce proti sobě – ji složit, vložit zboží, na víku odstranit ochranný pásek a přilepit. Krabici poté opatříte adresním štítkem nebo fóliovou obálkou pro vložení faktury a můžete expedovat.
Jelikož jsou tyto krabice nejvíce využívány v e-shopech začíná se pro ně vžívat název e-krabice. E-krabice jsou vyráběny ve čtyřech základních typech: blesková e-krabice, výškově nastavitelná e-krabice, bezpečnostní poštovní e-krabice a return e-krabice pro obousměrně zasílání.
 
Výhody e-krabic
váha a pevnost kartonu
rychlost složení
žádné další lepení nebo vázaní
 
Nevýhody e-krabic
vyšší cena oproti běžné kartonové krabici
 
Jak vidíte jedinou nevýhodou oproti klasickým krabicím je cena, ovšem na druhou stranu je nutné se podívat na cenu práce, váhu samotných krabic a také lepicích či vázacích pásek, které je nutné u klasických krabic využívat. Výsledkem je, že i při vyšší ceně e-krabic je jejich používání v praxi efektivnější.
 
Jednotlivé typy e-krabic
E-krabice bleskové – nahrazuje klasickou klopovou krabici. Víko je opatřeno bezpečný samolepicím uzávěrem a integrovaným odtrhovacím páskem pro snadné otevření. Rychlé složení zatlačením na boky, automatické dvojité dno. Není nutné žádné dodatečné skládání a lepení.
E-krabice můžete objednat v našem e-shopu s obalovým materiálem
 
E-krabice RETURN® pro obousměrné zasílání – speciální konstrukce zrychlí složení na méně než 3 sekundy. Víko je opatřeno bezpečnostním samolepícím proužkem a integrovaným odtrhovacím páskem. Přední část krabice je opatřena samolepicím uzávěrem pro snadné opětovné uzavření a odeslání. Boční ochrana
return e-krabice
E-krabice můžete objednat v našem e-shopu s obalovým materiálem
 
E-krabice poštovní - bezpečnostní – tento typ krabic je vhodný pro citlivější předměty (elektroniku, kosmetiku, počítačové příslušenství a mnoho dalšího). Snadná manipulace a rychlá montáž, stačí pár pohybů rukou a krabice je složená. Obvodová, dvojitá a lepená ochrana hran a rohů zajišťuje extrémní stabilitu a pevnost při stohování i transportu
poštovní bezpečnostní krabice
E-krabice můžete objednat v našem e-shopu s obalovým materiálem
 
E-krabice výškově nastavitelná – je stejná jako e-krabice blesková, ale obsahuje navíc možnost úpravy výšky pomocí předdefinovaných rysek, stačí pouze nožem naříznout rohy do požadované výšky. Krabice velmi rychle složíte pomocí zatlačením na boky. Stabilní dvojité automatické dno.
Víko je opatřeno bezpečný samolepicím uzávěrem a integrovaným odtrhovacím páskem pro snadné otevření.
vyskove nastavitelna e-krabice
E-krabice můžete objednat v našem e-shopu s obalovým materiálem